روایت دردهای زینب (س) – در مجلس یزید
نویسنده : رحمان نجفی
تاریخ : دوشنبه 2 اردیبهشت 1392

اهل بیت رسول خدا را به ریسمان بسته و برمحفل شرك وعصیان، دربار طاغوت زمان، یزید، وارد نمودند. امام سجاد (ع) از جسارت دشمن خدا بر اهل بیت بر آشفت و فرمود: ای یزید! چه فكر می‌كنی؟ اگر جدمان رسول خدا در این وضع و حال ما را مشاهده نماید، چه می‌كنی؟
كلام حجت خدا، یزید را خجلت زده نمود و دستور برداشتن ریسمان ها را داد. آرامش، لحظه‌ای بر اهل حرم بارش گرفت كه زینب متوجة سر بریدة سیدالشهداء گشت. از شدت و درد و مصیبت، دست در گریبان خویش برآورد و با ناله‌ای جگر سوز فریاد برآورد:
"ای حسین جان! ای حبیب رسول خدا! ای فرزند مكّه و منی! ای پسر فاطمه زهرا ، سرور زنان! ای پسر دختر مصطفی (ص)!"


از ناله‌های جانسوز زینب، اهل مجلس یكپارچه بر این مصیبت دردناك و جگر سوز گریستند. انقلابی علیه دربار ظلم صورت گرفت. یزید از دیدن صحنه، حساب كار خود را كرد كه اندكی دگر همه چیز ویران خواهد گشت، لذا دستور داد چوب خیزران را بیاورند و در برابر اهل بیت عصمت و طهارت شروع كرد به هتك حرمت وجسارت بر لب و دندان سید الشهداء و می‌گفت:
- ای كاش پیران قبیلة من كه در جنگ بدر كشته گشتند، زاری كردن قبیل خزرج را بر اثر زدن نیزه در جنگ احد می‌دیدند و پس از شادی فریاد می‌زدند: «ای یزید! دستت شل مباد.»

تشت اندوه و بلا

دوبار، تشتی را مقابل زینب قرار دادند، كه او را غمگین كرد: یكبار وقتی برادرش حسن، لخته‌های جگرش را در میان تشت می‌ریخت و چهره‌اش به سبزی می‌گرایید.
بار دوم وقتی بود كه سر بریده و غرق به خون برادرش را درمجلس یزید در تشت دید كه یزید با چوب خیزران بر لب و دندان می‌زد و جسارت می‌كرد. زینب خطاب به سر فرمود: «واحبیباه! یابن مكه و منی! یا بن بنت المصطفی!

مجلس یزید

در مجلس مشغول خواندن خطبه می‌باشد:
«چگونه سخن بگویم؛ درحالی كه بدن های طیب و طاهر و بدون سر، روی خاك های گرم كربلا چند شبانه روز است افتاده و كسی جز حیوانات به آن ها سر نمی‌زند.»
یزید از زینب می‌خواهد هر چه میل دارد، طلب نماید.
زینب فرمود: «بگذارید برای شهدایمان عزاداری كنیم»
یزید وقتی موافقت نمود، تمام زنان و كودكان به مدت یك هفته در عزای عزیز خدا عزاداری نمودند.
برچسب ها: حضرت زینب سلام الله علیها، مقالات،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
Design By : Ashoora.ir


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به پایگاه حضرت زینب سلام الله علیها می باشد.


پایگاه جامع عاشورا

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic